Коти чорного забарвлення завжди привертали до себе особливу увагу. Всім відомо, що ці милі пухнастики дуже часто потерпають від несправедливого ставлення тому, що зазвичай їх ототожнюють з чорною магією або невдачею. Хоча в деяких культурах присутність чорного кота – добрий знак. Щоб остаточно змінити погане ставлення до чорних котів на хороше, було створено Міжнародний день чорного кота, який кожного року відзначають 17 серпня.
Кому належить ідея свята?
Щодо авторства цього свята існує декілька припущень, але можна бути впевненим лише в тому, що його заснували в США. Одна версія розповідає, що ідея належить американцю, який втратив сестру. Чорна кішка була дуже засмучена після смерті господарки та через два місяці також померла. Чоловік, вражений такою майже людською тугою, вирішив заснувати свято на честь чорних котів, які здатні на вірну любов.
За іншою версією, свято було вигадане групою у Facebook у США. Група була здивована статистикою щодо котів, яких присипляють. Виявилося, що чорних котів присипляють у 5 разів частіше, ніж котів з іншим забарвленням. Тому в учасників групи виникла ідея створити це свято та привернути увагу до такого несправедливого ставлення.
Чорні коти улюбленці мореплавців
Ще в середньовіччя коти були улюбленцями людей, зокрема й чорні пухнастики. Але найбільше чорні коти користувалися популярністю у мореплавців, адже їхня присутність на кораблі – це обов’язково успішне плавання. Чорні коти захищали корабельні снасті та запаси їжі від гризунів. За їх поведінкою могли передбачити погоду. Якщо кіт чхав, то мав бути дощ, а якщо старанно чистив своє хутро, то чекали сонячних днів.
Як ми бачимо, чорна кішка – це не обов’язково нещастя чи погана прикмета. Ці муркотики також здатні бути хорошими, корисними та заслуговують на любов та хороше ставлення до себе.