З початку збиральної кампанії зі збору врожаю на Одещині вже сталося дві пожежі на полях. Для запобігання НП рятувальники проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з фермерами та перевіряють справність їх вогнегасників.
Стало відомо, що з початку року в природних екосистемах сталося понад 2 тисячі пожеж, у тому числі й на полях. Зазвичай збирання врожаю завжди випадає на пожежонебезпечний період – літо, коли температура повітря висока.
Завдання ДСНС – мінімізувати кількість пожеж. Рятувальники часто виїжджають на місця та перевіряють техніку. Проблема в тому, що всі поля знаходяться далеко від пожежних частин, тому дуже важливо, щоб у всіх фермерів були первинні засоби пожежогасіння.
Спікер ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко повідомила, що 2021 року було 60 пожеж, основна частина яких сталася після збирання врожаю через спалювання залишків соломи на полях. Цього року закон посилили та запровадили великі штрафи для порушників, тож рятувальники сподіваються, що обійдеться без надзвичайних ситуацій.
«Аграріям Одещини потрібно зберегти врожай – на наш регіон велика надія», – додала Марина Мартиненко.
Землероби нашого регіону запевняють, що вони завжди намагаються запобігти пожежам на полях, адже головне завдання – зібрати врожай та вберегти його від вогню. Проте Одеська область залишається в зоні ризику – від ворожих «прильотів» ніхто не застрахований. Рятувальники регіону повністю укомплектовані необхідним обладнанням, технікою та готові до будь-якого виклику. Зі свого боку, одеські фермери роблять все можливе та не впадають у відчай, а продовжують робити свою справу.