Історія міста «Теплодар» має глибоке коріння. Саме тут повинні були побудувати ОАТЕЦ, яка мала вирішити енергетичну проблему міста Одеси. Будівництво селища набирало швидкі темпи. Це був дуже важливий стратегічний об’єкт держави. Сторінки газет майоріли статтями про мирний атом.
Історія міста
Зародження міста бере свій початок з Постанови Ради Міністрів СРСР про будівництво Одеської атомної теплоелектроцентралі (ОАТЕЦ). Тут, у Причорномор’ї, поблизу міста Одеси Актом Державної комісії від 1 серпня 1980 року, що затверджений Постановою Ради Міністрів УРСР від 28.08.1980 року, був визначений майданчик для будівництва селища міського типу та атомної теплоелектроцентралі АТЕЦ.
15 травня 1981 року прибула комісія у складі І секретаря обкому Кириченка М.К., голови облвиконкому Походіна В.Ф., секретаря обкому Борща Є.Г. на мітинг, присвячений відкриттю будівництва селища ОАТЕЦ. Це було справжнє свято. Всі вирушили на урочисте відкриття пам’ятника. Було закладено перший кубометр бетону. На нього секретар обкому Кириченко М.К. встановив меморіальну дошку з надписом: «15 мая 1981 года начато строительство поселка знергетиков Одесской атомной ТЭЦ».
Так розпочалось будівництво селища енергетиків.
Спочатку населений пункт не мав назви. Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 2 лютого 1983 року йому було присвоєно назву Теплодар. А Одеський виконком своїм рішенням від 15 лютого 1983 року №113 підпорядковував селище Теплодар Біляївській міській Раді.
Ми безмежно вдячні Кучеруку Олексію Васильовичу за допомогу у відтворені детальної історії міста, за меланхолійний настрій та приємні спогади. Бажаємо йому міцного здоров’я, злагоди та миру.
А місту Теплодар – процвітання та розвитку, щоб продовжував обдаровувати своїх мешканців світлими мріями та добрими сподіваннями.