У Міністерстві соціальної політики України стало відомо, що урядом планується завершити впровадження базового пенсійного доходу у 2023 році.
Як повідомляє Марина Лазебна, яка є Міністром соціальної політики, Міністерству вдалося протестувати на практиці під час пандемії та воєнного стану, як це ефективно працює, як доповнює страхові пенсійні виплати допомогами та доплатами, щоб вийти на базовий пенсійний дохід.
Мається на увазі «вікова лінійка» доплат до пенсій, яка була запроваджена з ініціативи президента, адресні виплати з урахуванням стажу роботи. Лазебна зазначає, що треба продовжувати реалізовувати заплановані диференційовані за віком доплати у жовтні цього року для пенсіонерів віком 70+, а на 2023 рік передбачити базові гарантії для осіб віком від 65 років, для людей з інвалідністю та тих, хто втратив годувальника.
Якщо системно закріпити базовий пенсійний дохід на законодавчому рівні, то люди похилого віку матимуть мінімально необхідний для життя дохід. Мінсоцполітики має напрацьований законопроєкт, який отримав схвалення від Світового банку та Міжнародної організації праці.
Міністр зазначає, що базовий пенсійний дохід плюс індивідуальні пенсійні накопичення забезпечать наших нинішніх пенсіонерів необхідним захистом, а наших молодих людей – гідною пенсійною перспективою у власній країні.
Станом на 1 липня 2022 року середній розмір пенсії становив 4,437 тисячі гривень. Це майже на 660 гривень, або на 17%, більше ніж 1 липня 2021 року.
Середній розмір військової пенсії за рік збільшився на понад 3 тисячі гривень, або на 53%. Це близько 8,9 тисячі гривень.