У Міністерстві освіти і науки наполегливо працюють над тим, щоб діти сіли за шкільні парти, але питання безпеки всіх учасників навчального процесу залишається актуальним.
Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки, повідомляє, що освітній процес планують розпочати 1 вересня в традиційному форматі (офлайн) в тих регіонах, де немає бойових дій.
Також він зазначає, що наразі розглядається пропозиція щодо того, щоб поділити навчальний процес. Це означає, що деякі уроки можуть проводитися очно, тобто в навчальних закладах, інші – онлайн.
«Паспорт безпеки»
У той же момент, очне навчання у школах може розпочатися тільки, якщо ОДА дасть свою згоду. Якщо ж регіон буде в небезпеці, то вводитиметься дистанційне або змішане навчання. Крім того, кожен заклад повинен буде мати «паспорт безпеки».
Сергій Шкарлет наполягає на тому, що кожен навчальний заклад повинен бути забезпеченим «паспортом безпеки». Також рекомендується, щоб усі заклади мали покажчики руху, які будуть допомагати швидко дістатися до бомбосховища, план евакуації та зафіксований час, за який можна дістатися укриття.
Міністр додає, що всі батьки знатимуть за яких умов здійснюється навчання їхніх дітей.
Батьки зможуть обирати форму навчання
Також Сергій Шкарлет запевняє, що батьки зможуть самостійно визначати форму навчання: дистанційну, індивідуальну чи екстернат.
Тим паче, якщо бомбосховище розраховане не на всіх учасників навчального процесу, тоді можливо зробити його поділ. Наприклад, навчатися у дві зміни.
Вчителі, які за кордоном
Вчителі, які виїхали за кордон, повинні будуть повернутися додому, у випадку якщо їхній навчальний заклад розпочне очне навчання. Якщо керівництвом школи буде ухвалена дистанційна робота, тоді вчителі зможуть працювати в режимі онлайн.