У 2021 році в календарі професійних свят України з’явилося нове свято – День тренера. Його відзначають 19 липня, бо цього дня 1996 року відбулося відкриття Літніх Олімпійських ігор в Атланті, в яких вперше в історії взяла участь збірна незалежної України.
Історія професії
Вважається, що професія тренера в її сучасному розумінні зародилася у Великій Британії в XIX столітті. Спочатку тренерами (англ. coach) називали приватних тьюторів, які допомагали студентам Оксфордського університету готуватися до іспитів, але згодом воно набуло нового значення – фахівця, відповідального за підготовку спортивної команди.
Сьогодні ж тренер – це широке поняття, яке включає в себе тренерів команд у командних видах спорту; фахівців, які готують спортсменів в індивідуальних видах спорту; тренерів національних збірних з різних видів спорту як командних, так й індивідуальних.
Указ про заснування офіційного свята
Президентом України Володимиром Зеленським у 2021 році був виданий указ про заснування офіційного Дня тренера. З підтримкою ініціативи виступив президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт та народний депутат та срібний призер Олімпійських ігор 2016 року з греко-римської боротьби Жан Беленюк.
Однак у День тренера привітання приймають не лише тренери, які займаються підготовкою професійних спортсменів, а й фахівці, які працюють у фітнес-клубах та тренажерних залах, дитячих та юнацьких спортивних школах, секціях та клубах, а також фахівці у галузі лікувальної фізкультури. Іншими словами – всі, хто допомагає іншим людям досягати будь-яких цілей у спорті, чи то оздоровчій фізкультурі, чи то спорті високих досягнень.
Раніше День тренера відзначали 30 жовтня, однак офіційного статусу це свято не мало.