Волонтерство закладено в українців на генетичному рівні. Культура нашого народу багата на традиції, звичаї, які згодом ставали настановами щодо способу життя в українському суспільстві. Побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога у скрутну годину.
Свято започаткували у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Волонтерський рух у сучасній Україні розпочався лише в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.
Історія розповідає, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після завершення Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, було реалізовано перший волонтерський рух, в якому брали участь німецька та французька молоді. В рамках цього проєкту волонтери відновлювали зруйновані ферми в місцях, де були найбільш запеклі бої. Пізніше цей рух підтримала Індія й ось так він поширився світом.
З 1992 року в Україні починає активно розвиватися мережа соціальних служб для молоді. Саме це спричинило активний розвиток волонтерського руху. Праця волонтерів була суттєвою допомогою соціальним педагогам та соціальним працівникам. Найбільш потужний сплеск волонтерства відбувся у 2014 році. Тоді як і зараз люди намагалися допомогати один одному та жертвували всім, що мали.